Funky House

You will never walk alone....

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Националния отбор по волейбол

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Almighty
Admin
Admin

Брой мнения : 886
Registration date : 12.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   Чет Дек 06, 2007 12:40 pm

Държавата отдавна е показала, че не се интересува от развитието на спорта и това е поредния примерExclamation
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://crazybastards.englishboard.net
Almighty
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   Пет Дек 07, 2007 2:27 pm

Това е интервю с Теодор Салпаров Smile

Теодор Салпаров е един от героите в българския национален отбор по волейбол. На световната купа в Япония той игра отлично и бе с голяма заслуга за най-важните победи. Либерото харесва поста, на който играе, макар да съзнава, че е по-скоро черноработник. 25-годишният Салпаров си пожелава здраве и медал от олимпиадата в Пекин, като твърди, че това не е просто мечта.

- Успяхте ли да си починете след завръщането от Япония?
- Не. Трябва още време, за да се аклиматизираме. Все пак часовата разлика с Япония е 7 часа. При прибирането си в София заспах още в 21 ч.
- Имаше ли време за празненство след последния двубой срещу Аржентина?
- Не сме празнували. Настроението беше като за купон още след победата над Русия, но трябваше да изиграем и другите си два мача до края, които не бяха по-маловажни. Вчера сутринта пък всички момчета се прибраха по клубните си отбори, така че ще оставим празненството за по-натам.

- Кое ви трогна най-много при посрещането в София?
- Всичко. За нас беше подарък самото присъствие на шефовете на различните организации, на близките ни, на привържениците. Това показва, че наистина радваме много хора в България, както и че си вършим добре работата. Целта ни беше да се класираме за олимпийските игри и ето, че я постигнахме. Хубаво е, че след това усетихме, че България наистина ни обича. За мен най-големият подарък бе да видя съпругата и детето си. Трогна ме желанието на почитателите да ни поздравят. Въпреки че не бяха допуснати на летището, те чакаха навън може би около час до бариерата. След това при излизането ни с автомобилите ни спряха за автографи и снимки.
- След като първоначалната еуфория започва да поотминава, как оценявате реалната стойност на медала?
- Мисля, че цената на постигнатия успех ще я разберем едва след игрите в Пекин догодина, тъй като всички казват, че изживяването на олимпиада е неповторимо. Иначе е хубаво, че поддържаме високо ниво и че затвърдихме медала си от световното. За една година направихме два големи успеха, вече сме втори в ранглистата на Европа и четвърти в света. Това не бива да ни успокоява, а да ни стимулира. Нужно е да търсим постоянство и да играем както срещу Русия и САЩ, макар срещу американците да загубихме. Ако занапред успеем да се предборим за златен или сребърен медал, това ще е страхотно.

- Правите ли съпоставка между успехите от световното първенство и от световната купа?
- Не. Разглеждам ги като две различни първенства. Световното миналата година беше по-силно. Там играха малко по-добри отбори, не че сега са били слаби, но е друго. Като формат обаче двата турнира си приличат - много мачове в продължение на около 14-15 дни. Изморително е както физически, така и психически. Радостното е, че и двата пъти успяхме да постигнем добри резултати. Бронзовите медали, които спечелихме, са нещо голямо. Особено като се вземе предвид, че България няма кой знае какви успехи в колективните спортове. Ние сме отборът, който в последните 3-4 години играе на световно ниво. Играем за българския народ.

- Между двата бронзови медала, къде поставяте осмото място от европейското?
- В интерес на истината европейското се проведе по една странна формула. Имаше два потока, единият от които беше доста по-силен - нашият, в който бяхме с Русия, Полша, Италия и Финландия. Вероятно подценихме малко финландците. Ако ги бяхме били, със сигурност можехме да играем финал. Освен това в отбора имаше промени. Това обаче е минало и не трябва да мислим за него. Не бива да повтаряме тези грешки. Сега ще се постараем да поддържаме нивото от световното първенство и от световната купа.

- Кой беше най-тежкият момент тази година в Япония?
- Загубата от САЩ. След като паднахме, трябваше да играем с Бразилия. Ние бяхме сринати, а селесао направи наистина голям мач. Ако бяхме победили САЩ, срещу Бразилия можеше да е друго и дори да спечелим титлата. Разковничето беше в мачовете с американците и Русия. Ако не бяхме победили сборная, нямаше да се класираме за Пекин.

- Как успяхте да се измъкнете от тази тежка ситуация?
- Добре беше, че след мача с Бразилия имахме почивка до следващите двубои и успяхме да се подготвим.

- Случайност ли е, че на този турнир всички играхте силно и с постоянство?
- Когато всички излезем максимално концентрирани и мотивирани, се получават хубави мачове за нашия състав и побеждаваме и най-големите европейски и световни сили. На полето трябва да пламтим, за да дадем всичко, което можем. А направим ли го, виждаме, че е трудно някой да ни бие. Това е нещото, което винаги трябва да си го повтаряме преди мач.

- Факт е, че колективът става все по-добър. За разлика от други години сега не се акцентира на единиците и звездите, а на отбора. Как го постигате?
- Има дух и колектив. Не мога да кажа, че всички сме супердобри приятели, но се уважаваме. Като излезем на полето, забравяме търканията, защото се водим от общо дело - да радваме българите и да постигаме големи успехи. Осъзнаваме мисията си и това ни сплотява.

- Колективът ли е основното оръжие на България?
- Мисля, че да. От момчетата, които са играли с предишните поколения, съм чувал, че тогава е имало звезди, но все нещо е куцало. Сега благодарение на колектива побеждаваме и поддържаме ниво, което е важното. Много са случаите, когато след голям успех, следват спадове. За радост при нас това не се случва. Сегашният отбор разполага с може би най-добрия колектив, който се е раждал в българския волейбол. Надявам се да съм прав и успехите да продължат занапред.

- Как успяхте да затвърдите успеха си от световното?
- Както миналата година, така и сега всеки даде максимума от себе си. Знаем, че ако не си помагаме на полето и не си поправяме грешките един на друг, няма да стане. Важно се оказа и че никой не си каза след бронза от миналата година: "Е, аз стигнах върха, сега всичко ще си дойде само." Трябва да продължим да работим.

- Мачът срещу Русия беше ли по-специален за вас?
- Не. Важността му бе еднаква за всички момчета. Знаехме, че при победа си осигурявахме на 80% участие на игрите. Раздадохме се и с малко късмет в тайбрека постигнахме целта си.

- Говорейки за Пекин - оценявате ли какво ви предстои?
- Мечтата на всеки спортист е да се състезава на олимпиада. Аз специално обаче ще оценя какво ми се е случило едва след края на участието си. Радвам се, че се класирахме, но самата тръпка предполагам, че ще я усетя на място. Най-важното е да сме живи и здрави.

- Пламен Константинов каза, че е много по-трудно да се класираш на олимпийски игри, отколкото да се състезаваш на тях. Съгласни ли сте?
- Вероятно Пламен е прав. Отборите от Европа ще са по-малко. Това не означава, че ще е лесно. Сигурно в Пекин ще са Полша, Италия, Испания, Русия, а като прибавим нас и Бразилия, виждате какво се получава. Едва ли игрите ще са по-слаби от световно или европейско първенство.

- Можем ли да мечтаем за медал?
- Разбира се. Доказали сме, че умеем да побеждаваме и най-добрите. Трябва да играем мач за мач, както беше в Япония. Не трябва да мислим задължително за спечелване, защото това може да доведе до напрежение.

- Тежи ли ви липсата на конкуренция на вашия пост?
- Не мисля, че нямам конкуренция. Има млади момчета с бъдеще. Даниел Пеев също продължава да се състезава на ниво. Аз се старая да давам всичко от себе си на всяка тренировка и всеки мач и се радвам, че поддържам стабилна форма. Иначе треньорът решава кой ще играе. Лично аз съм щастлив, че съм част от този отбор.

- Харесвате ли поста си? Вие вършите доста черна работа, а лаврите накрая остават за нападателите.
- Да. Доставя ми удоволствие. Всеки трябва да харесва това, което върши, иначе няма да има резултат. В българския отбор момчетата се справят отлично на постовете си. Ако либерото не се беше появило във волейбола, най-вероятно щях да се откажа.

- Вие ще сте първият българин, който ще играе на олимпиада като либеро. Мислили ли сте за това?
- Да, така е (смее се). Това ме радва. Всъщност няма значение дали съм първият или последният. Искрено се надявам да имаме спортно щастие да вземем медал от Пекин. Ако го постигнем, това ще е върхът в нашата кариера, тъй като може да не ни се предостави възможност да играем пак на олимпиада.

- Може ли някога либеро да спечели награда за най-добър волейболист на годината в Европа или в света, както се случи със защитника на Италия Фабио Канаваро във футбола (б.р. - Канаваро взе Златната топка за 2006 г.)?
- Надявам се това да се случи някой ден, но се съмнявам. Малко е вероятно, защото работата, която вършим, не се оценява както тази на нападателите. За да си MVP, се гледат изявите в атака, в посрещане, на сервис и на блок.

- Играете в ЦСКА. Ще търсите ли трансфер в чужбина, за да поддържате формата си преди олимпийските игри?
- Засега нямам оферти. Сигурно ще остана до лятото, а след това ще видим.

- Играейки в България, можете ли да запазите високо ниво?
- Много е относително. В момента ни предстоят доста хубави двубои в НВЛ, тъй като отборите са сравнително равностойни. Ще дам всичко от себе си, за да защитя мястото си в националния.

- Бихте ли играли отново в Русия?
- Да. Защо не? На мен Русия ми даде много. Там направих първата си крачка в чужбина. Играх в добри отбори, а в момента съм в хубави отношения с повечето от бившите си колеги. Никой не се е оплаквал от мен, нито пък аз от тях. Ако излезе добра оферта от Русия, ще я разгледам и защо да не се върна там?

- Мнението ви за славата?
- Хубаво нещо, но не трябва да се злоупотребява.

- Какво си пожелавате за Новата година?
- Преди всичко много здраве за мен и семейството ми. След това искам успехи, каквито имахме на световното и световната купа. Пожелавам си медал от олимпийските игри и ако може да играем финал, ще бъде сбъдната мечта.
sexy lady
King of the universe
King of the universe

Брой мнения : 657
Registration date : 13.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   Пет Дек 07, 2007 2:44 pm

Сега ще го прочета, но не мога да се сдържа от коментар, че Теодор Салпаров го разсипаха за тея няколко дни откакто се върнаха! Непрекъснато е в някакви телевизии и радиа, защото само той си е тука в България! Laugh Laugh Laugh Не е лесно Tongue
Вижте профила на потребителя
sexy lady
King of the universe
King of the universe

Брой мнения : 657
Registration date : 13.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   Пет Май 09, 2008 7:51 pm

Лек офтопик в темата: Някой гледа ли по РИНГ Тв финалните мачове на италианското първенство по волейбол, в които за титлата спориха Тренто ( с Владо Николов, Матей Казийски, Смилен Мляков, Васил Стоянов и треньор българин) и Пиаченца ( с Христо Златанов и Венцислав Симеонов)? Аз гледах 2-я мач, които беше супер интересен и добър, а другите 2 ги изпуснах, но съм сигурна, че е било много яко.
Almighty
Admin
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   Пет Май 09, 2008 10:38 pm

Аз не съм Кали, но четох за успеха на '' българския" Тренто.Аз си гледам футболче само, знаеш ме Levski
HeagekBaTeH
King of the world
King of the world

Брой мнения : 417
Registration date : 15.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   Съб Май 10, 2008 9:32 am

Аз пък го гледах. Мача беше супер, а най-много ме изкефи как Матей заби последната точка и с това Тренто стана шампион Smile
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Националния отбор по волейбол   

Националния отбор по волейбол
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3