Funky House

You will never walk alone....

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  ВходВход  

Share | 

Военнен парад

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
rampage
Moderator
Moderator

Брой мнения : 111
Registration date : 15.11.2007

ПисанеЗаглавие: Военнен парад   Чет Мар 13, 2008 12:21 am

Емо айде оздравявай, че ще има на Гергьовден парад...

Цитат :
2008-03-11 - Военен парад с бойна техника ще има на 6 май

Военен парад с бойна техника ще има на 6 май

На 6 май от 10.00 ч. на площад "Княз Александър I" в столицата ще се проведе военен парад. Това става ясно от заповед на министъра на отбраната Веселин Близнаков. Командващ парада ще бъде командващият Сухопътни войски генерал-лейтенант Иван Добрев.

Армията ще бъде представена от девет блока, плюс знаменен взвод на Националната гвардейска част и Гвардейският представителен духов оркестър. Първият блок ще е от 61-ва механизирана Стрямска бригада от участници в операции по поддържане на мира. След него ще маршируват военнослужещите от Военна академия "Г. С. Раковски", Националната гвардейска част, НВУ "В. Левски", ВВМУ "Н. Й. Вапцаров", 2-ра лека пехотна Тунджанска бригада, 68-а бригада "Специални сили" и представителните блокове на ВВС и ВМС.

На парада ще видим верижна, колесна и авиационна техника. Националният флаг ще бъде поверен на екипаж на вертолет Ми-17 от авиобаза "Крумово". Над София ще прелетят още вертолети Ми-24 и "Кугар", както и самолети РС-9М "Пилатус", Су-25 и МиГ-29. Пред официалните лица и всички, които дойдат на площада ще дефилират танкове Т-72, бойни машини на пехотата, самоходни гаубици, самоходни минохвъргачки, транспортьори, бронирани леки автомобили "Мерцедес", БТР-60ПБ МД1, 152-мм оръдие гаубица Д-20, реактивна система за залпов огън БМ-21 "Град", ракетен комплекс 9К-79 "Точка", пускови установки на ЗРК С-300, ЗРК "Оса", ПТУРК" Конкурс" и ББМ - ASV М 1117, т.е. един от бронетранспортьорите, които закупихме от американската фирма "Текстрон" за нуждите на контингента ни в Афганистан. По време на парада артилеристите от Националната гвардейска част ще произведат 20 салюта. Преди парада пред паметника на Незнайния воин ще се извърши водосвет на бойните знамена.

Честването на Деня на храбростта и празник на Българската аримя - 6 май, е ярък израз на преклонение на целия български народ пред подвига на поколения български воини, окичили гърдите си с ордени за храброст и бойните си знамена с безсмъртна слава в епични боеве за защита на териториалната цялост и суверенитета на милото ни Отечество, е записано в заповедта на министъра на отбраната. Празникът няма да се изчерпи само с военен парад. Вечерта на 5 май в голямата зала на НДК под ръководството на изпълнителния директор на ИА "Военни клубове и информация" ще се проведе празничен концерт за военнослужещите от Софийския гарнизон, техните семейства и близки, за участниците в парада и гостите. Веднага след концерта по утвърдена вече традиция пред НДК ще видим церемонията-спектакъл "Искри" на представително формирование на Националната гвардейска част. В 21 ч. небето над София, Пловдив, Сливен и Варна ще бъде озарено от празнични илюминации. Също на 5 май от 12,30 до 13,30 ч. под ръководството на началника на управление "Личен състав" на ГЩ на БА ще бъдат организирани концерти пред Народния театър "Иван Вазов" и НДК от Гвардейския представителен духов оркестър на Българската аримя и воениня духов оркестър на 9-а бронетанкова бригада в Горна Баня.

PLACE FOR FUN
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://banditi.no-ip.org/photo
HeagekBaTeH
King of the world
King of the world

Брой мнения : 417

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Чет Мар 13, 2008 10:29 am

ВЕЛИК, ВЕЛИК, ВЕЛИК. ВЕЛИК,
Е НАШИЯ ВОЙНИК BG BG BG
Вижте профила на потребителя
Almighty
Admin
Admin

Брой мнения : 886
Registration date : 12.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Чет Мар 13, 2008 11:39 am

Е до тогава се надявам да се движа вече, за да мога да видя БГ армията в целия й блясък :Wink:
Вижте профила на потребителя http://crazybastards.englishboard.net
Ry
Monkey
Monkey

Брой мнения : 8
Registration date : 22.02.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Чет Мар 13, 2008 10:15 pm

Жалко, че няма да съм в София Cry за поредна година ще го изпусна и съм много нещастна Sad

Ноо.. Момчета може да направите някоя друга снимка за Ру
Yahoo
yana85
King of the world
King of the world

Брой мнения : 368
Registration date : 23.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Чет Мар 13, 2008 10:23 pm

Ооо, това е страхотно! Аз също никога не съм присъствала на подобен парад с българската армия, но тази година ще се възползвам Smile
Ry
Monkey
Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Чет Мар 13, 2008 10:39 pm

Оу аз съм била преди вече 2 години и много ми хареса
А като се има предвид, че военните са ми слабост, Охо :Wink: Hippy Ноо мисля да поскитосвам точно по това време малко насам натам и пак ще ги пропусна
Almighty
Admin
Admin

Брой мнения : 886
Registration date : 12.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 12:17 am

Бе и аз не съм ги гледал никога, ама като се сетя, че 6ти май е почивен ден и като се има предвид ранния час на мероприятието по-вероятно е да остана да си спя в нас :Wink:

П.П. Rampage ме караше преди време да ходием ма не знам какво се случи та пак не отидихме.............сигурно пак съм предпочел съня Laugh
Вижте профила на потребителя http://crazybastards.englishboard.net
rampage
Moderator
Moderator

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 12:41 am

Almighty написа:
П.П. Rampage ме караше преди време да ходим ма не знам какво се случи та пак не отидохме.............сигурно пак съм предпочел съня Laugh

Така си беше батенце, виж как си знаеш... pig

Иначе всяка година ходя на парада, тааа и тази няма да е изключение...Ето една снимка на учебни самолети прелитащи над БНБ.Нищо не може да се сравни със звука на витлов самолет, всеки който е гледал поне Пърл Харбър знае...на мен лично ми настръхна козината...

PLACE FOR FUN
SunSeeker
Superstar
Superstar

Брой мнения : 193
Registration date : 13.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 2:48 pm

Самолетите и това да щракна няколко снимки са единственото заради което бих отишъл.АКО стана толкова рано.
Вижте профила на потребителя http://kunki.org
sexy lady
King of the universe
King of the universe

Брой мнения : 657

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 3:11 pm

Абе, хора, що с занимавате с глупости?!? Отидете в парка, качете се на Витоша...толкова по-приятни неща можете да свършите от това да гледате парада на измислената ни армия Laugh
SEVI
Star
Star

Брой мнения : 169

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 3:32 pm

Според мен ще е много якоо BG ,,може и да отида !!!
rampage
Moderator
Moderator

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 5:57 pm

sexy lady написа:
Абе, хора, що с занимавате с глупости?!? Отидете в парка, качете се на Витоша...толкова по-приятни неща можете да свършите от това да гледате парада на измислената ни армия Laugh

Това можеш да го направиш когато си искаш, а парада е веднъж в годината. Това за "измислената ни армия" няма да го коментирам. Само ще кажа, по-добре да я няма нали...?!? scratch

PLACE FOR FUN
sexy lady
King of the universe
King of the universe

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Мар 14, 2008 10:27 pm

Rolf Ами всъщност...май по-добре! Освен да ни лапа данъците...нищо друго не очаквам! Определено ако не дай Боже се стигне до военно положение тук у нас не разчитам нашата армия да ни защити! Звучи ми по -скоро като виц отколкото като реална възможност! А военната ни техника е на 1000 години 15-та употреба и без кой знае каква поддръцка, така че и това не си заслужава вниманието! Това си е лично мое мнение! Освен красивите гвардейски униформи...друго май май не ме впечатлява ама грам!
HeagekBaTeH
King of the world
King of the world

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Съб Мар 15, 2008 2:15 am

sexy lady написа:
Rolf Ами всъщност...май по-добре! Освен да ни лапа данъците...нищо друго не очаквам! Определено ако не дай Боже се стигне до военно положение тук у нас не разчитам нашата армия да ни защити! Звучи ми по -скоро като виц отколкото като реална възможност! А военната ни техника е на 1000 години 15-та употреба и без кой знае каква поддръцка, така че и това не си заслужава вниманието! Това си е лично мое мнение! Освен красивите гвардейски униформи...друго май май не ме впечатлява ама грам!
Мога да ти кажа, че дори и това което го правим с наличната техника е много. Покажи най-малко уважение към хората, които все още правят някакво усилие да защитават името на страната, защото и ако тях ги няма, няма да има и държава.
Ving
King of the world
King of the world

Брой мнения : 370

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Съб Мар 15, 2008 10:38 am

бе радвайте се че не сме полицейска държава а пълна пародия на държава!нямаше да ви е готино и на вас жените да ходите в армията както го правят в Израел (ако не се лъжа).Там няма 6-5.Завършваш даскало и айде....батальона те зове.Проблема не идва от армията ни а от политиците ни, които ограбиха държавата!е как ще се закупуват нови техники и оръжия без пари?еми не става просто!Все пак се радваме и на някво милосърдие от страна на някой по-развити държави.
HeagekBaTeH
King of the world
King of the world

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Съб Мар 15, 2008 2:24 pm

Ving написа:
Проблема не идва от армията ни а от политиците ни, които ограбиха държавата
Точно !!!
Както и да е, обърнахме темата на държава, политици и състояние на армията. Нека всеки който се чувства поне малко българин да отиде на този военен парад и да се кефи максимално Smile
sexy lady
King of the universe
King of the universe

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Съб Мар 15, 2008 2:59 pm

Хехехе и какво излиза, че които не отиде на парада не се чувства българин, така ли ? Това е някаква много изкривена представа за принадлежност към дадена нация според мен!
HeagekBaTeH
King of the world
King of the world

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Съб Мар 15, 2008 3:09 pm

sexy lady написа:
Хехехе и какво излиза, че които не отиде на парада не се чувства българин, така ли ? Това е някаква много изкривена представа за принадлежност към дадена нация според мен!
Исках да кажа, че отивайки на парада се чувстваш българин, а не че който не отиде не е българин. Естествено, че не всеки, на който му се ходи би отишъл.
Ry
Monkey
Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пон Мар 17, 2008 8:24 pm

А на тези, на които им се ходи, а не могат Cry какво да кажат

И още нещо :) аз щях да съм една от щастливките, ако трябваше и жените да ходят в армията (като в Израел) Laugh
SunSeeker
Superstar
Superstar

Брой мнения : 193

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Вто Мар 18, 2008 9:37 am

Eми кво да ти кажа..смазвай пушката и отивай да лазиш в калта.Кой те е спрял BG
Че вече и пари щи дават.
Вижте профила на потребителя http://kunki.org
HeagekBaTeH
King of the world
King of the world

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Сря Май 07, 2008 10:35 am

Беше ли някой на този парад в крайна сметка Smile
rampage
Moderator
Moderator

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   Пет Май 09, 2008 3:15 pm

Бях и направих даже 600 mb филм...:Wink: Беше си тръпка, особено авиацията... Beer

PLACE FOR FUN
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Военнен парад   

Военнен парад
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1